• English is the main language used in our school.

Children have 5-7 English lessons weekly.

Grade 1 students learn to read and write in English in Literacy lessons and by the end of Grade 2, they become quite fluent readers, meeting most expectations of native speakers' reading levels.
        Students take 3 exams yearly: in September/October, January and May/June. These exams help to determine the overall progress children make during the school year. In English, children sit the UK SATS exams and the Hungarian 'kompetencia felmérés'.

Currently, children in grades 1-4 use the Oxford Discover books as not only are they amazing and beautiful books but the topics covered by them are closely connected to their topics in IPC

To help children achieve their full potential, they are set individual targets based on their performance. To help them work towards their targets, children are given progress booklets four times yearly. The completion of booklets can be done both in school and at home within a two-month time period, approximately.

From grade 4, children read at least one novel yearly. Books our children have read and are reading at the moment include:

• Hungarian

• Magyar nyelv és irodalom

Az iskolánkban a fő nyelv az angol, a gyerekek minden tantárgyat angolul tanulnak. Ez alól egy kivétel van: a magyar nyelv és irodalom. A iskola nagy hansúlyt fektet a magyar nyelvre is, hiszen ezen a nyelven tudunk országunkban kommunikálni, ügyeket intézni, felvételizni és később érettségizni. Éppen ezért fontos, hogy megértsük a magyar nyelv bonyolultnak tűnő, ámde rendezett, logikus rendszerét. Az anyanyelvű gyerekek talán egy kis előnyt élvezhetnek ebben a tárgyban, de a külföldi diákok számára is biztosítjuk a megfelelő körülményt, akár differenciálással osztályon belül, akár csoportbontással. Ez a gyerekek közti szintkülönbségtől függ. Továbbá lehetőség van a külföldi gyermekeknek a magyar, mint idegen nyelv tanulására, amennyiben későbbi életkorban vagy csak néhány évre csatlakoznak hozzánk.

Első osztályban megtanuljunk a kiterjesztett magyar ábécé 44 betűjét írni és olvasni. Megalapozzuk a magabiztos folyóírás és a folyamatos, kifejező olvasás alapjait. Elkezdünk foglalkozni alapvető nyelvtani fogalmakkat, valamint a gyerekek kommunikácós és szövegértő képességeit is fejlesztjük. Második osztálytól nagyobb szerepet kap a nyelvtan, olvasás órán pedig már hosszabb, bonyolultabb szövegeket olvasunk. Harmadik és negyedik osztálytól a fogalmazás is részt vesz a magyar nyelv oktatásában. Ezeken az órákon szóbeli és írásbeli kifejezőkészséget fejlesztünk, megtanuljuk az alapvető fogalmazás típusait és felépítésüket. Felső tagozaton a magyar tantárgy lényege alapvetően ugyanaz, viszont már egy jóval magasabb szinten.

A nyolc év alatt a gyerekek megtanulják, hogyan fejezzék ki magukat igényesen szóban és írásban, számos közös olvasmányt választunk és dolgozunk fel, és egy átfogó, átlátható képet kapnak a magyar nyelv rendszeréről. Legfőbb célunk, hogy a gyerekek szeressék, amit tanulnak, izgalmas legyen számukra és az érdeklődésüket fenntartsuk. Ennek érdekében sokszínű pedagógiai módszereket alkalmazunk.

Minden osztály a Mozaik kiadó tankönyveit használja.

A magyar órák száma az alábbiak szerint alakul évfolyamokra lebontva:

• Lorem ipsum dolor

• Morbi volutpat enim
      • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

• Placerat ipsum

• Aliquam congue fermentu